Bokklubbar

Under sommaren så kan barn mellan 8-12 år vara med i Sommarboken, med träffar på flera olika bibliotek under hela sommaren. Under höst och vår har Borås Stadsbibliotek en bokklubb för barn mellan 9-12 år.

  1. Bubblanklubben

    When: Tuesday 25 January 17:00 - 18:00
    Location: Borås City Library

    Kom och ha skoj med Bubblanklubben!

  2. Bubblanklubben

    When: Tuesday 1 February 17:00 - 18:00
    Location: Borås City Library

    Kom och ha skoj med Bubblanklubben!

  3. Bubblanklubben

    When: Tuesday 8 February 17:00 - 18:00
    Location: Borås City Library

    Kom och ha skoj med Bubblanklubben!

  4. Bubblanklubben

    When: Tuesday 22 February 17:00 - 18:00
    Location: Borås City Library

    Kom och ha skoj med Bubblanklubben!

  5. Bubblanklubben

    When: Tuesday 1 March 17:00 - 18:00
    Location: Borås City Library

    Kom och ha skoj med Bubblanklubben!

  6. Bubblanklubben

    When: Tuesday 8 March 17:00 - 18:00
    Location: Borås City Library

    Kom och ha skoj med Bubblanklubben!

  7. Bubblanklubben

    When: Tuesday 15 March 17:00 - 18:00
    Location: Borås City Library

    Kom och ha skoj med Bubblanklubben!

  8. Bubblanklubben

    When: Tuesday 22 March 17:00 - 18:00
    Location: Borås City Library

    Kom och ha skoj med Bubblanklubben!

  9. Bubblanklubben

    When: Tuesday 29 March 17:00 - 18:00
    Location: Borås City Library

    Kom och ha skoj med Bubblanklubben!

  10. Bubblanklubben

    When: Tuesday 5 April 17:00 - 18:00
    Location: Borås City Library

    Kom och ha skoj med Bubblanklubben!