Aktiviteter för unga 13 +

Vad händer för barn 13+ på biblioteken i Borås? Här kan du se de närmast kommande aktiviteterna på de olika biblioteken.

Vad händer för unga 13-16 år på biblioteken i Borås

  1. Harry Potter-träffar

    When: Friday 22 November 16:00 - 18:00
    Location: Borås City Library

    Älskar du också Harry Potter, eller tycker du han är helt ok? Det spelar ingen roll, det blir roligt ändå.

  2. Läxhjälp

    When: Tuesday 26 November 15:00 - 19:00
    Location: Norrbyhuset

    Norrbyhuset erbjuder hjälp med läxor.

  3. Läxhjälp

    When: Wednesday 27 November 15:00 - 19:00
    Location: Norrbyhuset

    Norrbyhuset erbjuder hjälp med läxor.

  4. Läxhjälp

    When: Thursday 28 November 15:00 - 19:00
    Location: Norrbyhuset

    Norrbyhuset erbjuder hjälp med läxor.

  5. Läxhjälp

    When: Tuesday 3 December 15:00 - 19:00
    Location: Norrbyhuset

    Norrbyhuset erbjuder hjälp med läxor.

  6. Läxhjälp

    When: Wednesday 4 December 15:00 - 19:00
    Location: Norrbyhuset

    Norrbyhuset erbjuder hjälp med läxor.

  7. Läxhjälp

    When: Thursday 5 December 15:00 - 19:00
    Location: Norrbyhuset

    Norrbyhuset erbjuder hjälp med läxor.

  8. Harry Potter-träffar

    When: Friday 6 December 16:00 - 18:00
    Location: Borås City Library

    Älskar du också Harry Potter, eller tycker du han är helt ok? Det spelar ingen roll, det blir roligt ändå.

  9. Läxhjälp

    When: Tuesday 10 December 15:00 - 19:00
    Location: Norrbyhuset

    Norrbyhuset erbjuder hjälp med läxor.

  10. Läxhjälp

    When: Wednesday 11 December 15:00 - 19:00
    Location: Norrbyhuset

    Norrbyhuset erbjuder hjälp med läxor.

Se vad som händer för unga 13+ på ditt närmaste bibliotek!

Borås stadsbibliotek

Byttorps bibliotek

Dalsjöfors bibliotek

Fristads bibliotek

Göta bibliotek

Hässlehus bibliotek

Kristinebergs bibliotek

Norrbyhuset

Sandareds bibliotek

Sjöbo bibliotek

Trandaredsbiblioteket

Viskafors bibliotek