Aktiviteter för barn 3-5 år

Vad händer för barn 3-5 år runt om på biblioteken i Borås? Här kan du se de närmast kommande aktiviteterna på de olika biblioteken.

Aktiviteter för barn 3-5 år på biblioteken i Borås

  1. Sagostund med Gunilla Rydholm-Eriksson

    When: Tuesday 10 December 10:00 - 10:45
    Location: Kristinebergs bibliotek

    För barn 3-5 år. Anmälan till Kristinebergs bibliotek, 033353814. Anmäl senast fredagen före. Var vänlig ring vid förhinder så någon annan kan ta platsen, tack!

  2. Dans kring granen

    When: Tuesday 17 December 10:15 - 11:00
    Location: Sjöbo bibliotek

    Nu är det dags att dansa in julen 2019!

  3. Läsa bok!

    When: Monday 13 January 10:30 - 11:00
    Location: Knacka på

    Sagoläsning för alla barn och föräldrar

  4. Läsa bok!

    When: Monday 20 January 10:30 - 11:00
    Location: Knacka på

    Sagoläsning för alla barn och föräldrar

  5. Sångstunder

    When: Friday 24 January 10:15 - 10:45
    Location: Knacka på

    För barn och föräldrar

  6. Sångstunder

    When: Friday 24 January 11:00 - 11:30
    Location: Knacka på

    För barn och föräldrar

  7. Läsa bok!

    When: Monday 27 January 10:30 - 11:00
    Location: Knacka på

    Sagoläsning för alla barn och föräldrar

  8. Sångstunder

    When: Friday 31 January 10:15 - 10:45
    Location: Knacka på

    För barn och föräldrar

  9. Sångstunder

    When: Friday 31 January 11:00 - 11:30
    Location: Knacka på

    För barn och föräldrar

  10. Läsa bok!

    When: Monday 3 February 10:30 - 11:00
    Location: Knacka på

    Sagoläsning för alla barn och föräldrar

  11. Sångstunder

    When: Friday 7 February 10:15 - 10:45
    Location: Knacka på

    För barn och föräldrar

  12. Sångstunder

    When: Friday 7 February 11:00 - 11:30
    Location: Knacka på

    För barn och föräldrar

  13. Läsa bok!

    When: Monday 10 February 10:30 - 11:00
    Location: Knacka på

    Sagoläsning för alla barn och föräldrar

  14. Läsa bok!

    When: Monday 17 February 10:30 - 11:00
    Location: Knacka på

    Sagoläsning för alla barn och föräldrar

  15. Sångstunder

    When: Friday 21 February 10:15 - 10:45
    Location: Knacka på

    För barn och föräldrar

  16. Sångstunder

    When: Friday 21 February 11:00 - 11:30
    Location: Knacka på

    För barn och föräldrar

  17. Läsa bok!

    When: Monday 24 February 10:30 - 11:00
    Location: Knacka på

    Sagoläsning för alla barn och föräldrar

  18. Sångstunder

    When: Friday 28 February 10:15 - 10:45
    Location: Knacka på

    För barn och föräldrar

  19. Sångstunder

    When: Friday 28 February 11:00 - 11:30
    Location: Knacka på

    För barn och föräldrar

  20. Läsa bok!

    When: Monday 2 March 10:30 - 11:00
    Location: Knacka på

    Sagoläsning för alla barn och föräldrar

  21. Sångstunder

    When: Friday 6 March 10:15 - 10:45
    Location: Knacka på

    För barn och föräldrar

  22. Sångstunder

    When: Friday 6 March 11:00 - 11:30
    Location: Knacka på

    För barn och föräldrar

  23. Läsa bok!

    When: Monday 9 March 10:30 - 11:00
    Location: Knacka på

    Sagoläsning för alla barn och föräldrar

  24. Sångstunder

    When: Friday 13 March 10:15 - 10:45
    Location: Knacka på

    För barn och föräldrar

  25. Sångstunder

    When: Friday 13 March 11:00 - 11:30
    Location: Knacka på

    För barn och föräldrar

  26. Läsa bok!

    When: Monday 16 March 10:30 - 11:00
    Location: Knacka på

    Sagoläsning för alla barn och föräldrar

  27. Sångstunder

    When: Friday 20 March 10:15 - 10:45
    Location: Knacka på

    För barn och föräldrar

  28. Sångstunder

    When: Friday 20 March 11:00 - 11:30
    Location: Knacka på

    För barn och föräldrar

  29. Läsa bok!

    When: Monday 23 March 10:30 - 11:00
    Location: Knacka på

    Sagoläsning för alla barn och föräldrar

  30. Sångstunder

    When: Friday 27 March 10:15 - 10:45
    Location: Knacka på

    För barn och föräldrar

  31. Sångstunder

    When: Friday 27 March 11:00 - 11:30
    Location: Knacka på

    För barn och föräldrar

  32. Läsa bok!

    When: Monday 30 March 10:30 - 11:00
    Location: Knacka på

    Sagoläsning för alla barn och föräldrar

  33. Sångstunder

    When: Friday 3 April 10:15 - 10:45
    Location: Knacka på

    För barn och föräldrar

  34. Sångstunder

    When: Friday 3 April 11:00 - 11:30
    Location: Knacka på

    För barn och föräldrar

  35. Läsa bok!

    When: Monday 6 April 10:30 - 11:00
    Location: Knacka på

    Sagoläsning för alla barn och föräldrar

  36. Sångstunder

    When: Friday 17 April 10:15 - 10:45
    Location: Knacka på

    För barn och föräldrar

  37. Sångstunder

    When: Friday 17 April 11:00 - 11:30
    Location: Knacka på

    För barn och föräldrar

  38. Läsa bok!

    When: Monday 20 April 10:30 - 11:00
    Location: Knacka på

    Sagoläsning för alla barn och föräldrar

  39. Sångstunder

    When: Friday 24 April 10:15 - 10:45
    Location: Knacka på

    För barn och föräldrar

  40. Sångstunder

    When: Friday 24 April 11:00 - 11:30
    Location: Knacka på

    För barn och föräldrar

  41. Läsa bok!

    When: Monday 27 April 10:30 - 11:00
    Location: Knacka på

    Sagoläsning för alla barn och föräldrar

  42. Läsa bok!

    When: Monday 4 May 10:30 - 11:00
    Location: Knacka på

    Sagoläsning för alla barn och föräldrar

  43. Sångstunder

    When: Friday 8 May 10:15 - 10:45
    Location: Knacka på

    För barn och föräldrar

  44. Sångstunder

    When: Friday 8 May 11:00 - 11:30
    Location: Knacka på

    För barn och föräldrar

  45. Läsa bok!

    When: Monday 11 May 10:30 - 11:00
    Location: Knacka på

    Sagoläsning för alla barn och föräldrar

  46. Sångstunder

    When: Friday 15 May 10:15 - 10:45
    Location: Knacka på

    För barn och föräldrar

  47. Sångstunder

    When: Friday 15 May 11:00 - 11:30
    Location: Knacka på

    För barn och föräldrar

  48. Läsa bok!

    When: Monday 18 May 10:30 - 11:00
    Location: Knacka på

    Sagoläsning för alla barn och föräldrar

  49. Sångstunder

    When: Friday 22 May 10:15 - 10:45
    Location: Knacka på

    För barn och föräldrar

  50. Sångstunder

    When: Friday 22 May 11:00 - 11:30
    Location: Knacka på

    För barn och föräldrar

  51. Läsa bok!

    When: Monday 25 May 10:30 - 11:00
    Location: Knacka på

    Sagoläsning för alla barn och föräldrar

  52. Sångstunder

    When: Friday 29 May 10:15 - 10:45
    Location: Knacka på

    För barn och föräldrar

  53. Sångstunder

    When: Friday 29 May 11:00 - 11:30
    Location: Knacka på

    För barn och föräldrar

Se vad som händer för 3-5 åringar på ditt närmaste bibliotek!

Borås stadsbibliotek

Byttorps bibliotek

Dalsjöfors bibliotek

Fristads bibliotek

Hässlehus bibliotek

Kristinebergs bibliotek

Norrbyhuset

Sandareds bibliotek

Sjöbo bibliotek

Trandaredsbiblioteket

Viskafors bibliotek