Aktiviteter för barn 6-9 år

Vad händer för barn 6-9 år på biblioteken i Borås? Här kan du se de närmast kommande aktiviteterna på de olika biblioteken.

Observera att vissa aktiviteter vänder sig till en viss ålder inom ålderskategorin 6-9 år. Till exempel från 8 år, eller till och med 7 år.

Aktiviteter för barn 6-9 år på biblioteken i Borås

  1. Läsa bok!

    When: Monday 16 September 10:30 - 11:00
    Location: Knacka på

    Sagoläsning för alla barn och föräldrar

  2. Läsa bok!

    When: Monday 23 September 10:30 - 11:00
    Location: Knacka på

    Sagoläsning för alla barn och föräldrar

  3. Hitta på! i Knacka på!

    When: Wednesday 25 September 15:00 - 16:00
    Location: Knacka på

    Olika kulturaktiviteter för barn 4-7 år Ingen anmälan

  4. Läsa bok!

    When: Monday 30 September 10:30 - 11:00
    Location: Knacka på

    Sagoläsning för alla barn och föräldrar

  5. Hitta på! i Knacka på!

    When: Wednesday 2 October 15:00 - 16:00
    Location: Knacka på

    Olika kulturaktiviteter för barn 4-7 år Ingen anmälan

  6. Läsa bok!

    When: Monday 7 October 10:30 - 11:00
    Location: Knacka på

    Sagoläsning för alla barn och föräldrar

  7. Läsa bok!

    When: Monday 14 October 10:30 - 11:00
    Location: Knacka på

    Sagoläsning för alla barn och föräldrar

  8. Hitta på! i Knacka på!

    When: Wednesday 16 October 15:00 - 16:00
    Location: Knacka på

    Olika kulturaktiviteter för barn 4-7 år Ingen anmälan

  9. Läsa bok!

    When: Monday 21 October 10:30 - 11:00
    Location: Knacka på

    Sagoläsning för alla barn och föräldrar

  10. Läsa bok!

    When: Monday 28 October 10:30 - 11:00
    Location: Knacka på

    Sagoläsning för alla barn och föräldrar

  11. Berättelsestund

    When: Tuesday 29 October 09:30 - 10:00
    Location: Byttorps bibliotek

    Välkomna på en magisk berättelsestund med tema häxor och trollkarlar.

  12. Skräckbibblan

    When: Friday 1 November 16:15 - 17:00
    Location: Dalsjöfors bibliotek

    Efter stängning spökar det på biblioteket... Vågar du gå vår tipspromenad? Från 6 år.

  13. Läsa bok!

    When: Monday 4 November 10:30 - 11:00
    Location: Knacka på

    Sagoläsning för alla barn och föräldrar

  14. Läsa bok!

    When: Monday 11 November 10:30 - 11:00
    Location: Knacka på

    Sagoläsning för alla barn och föräldrar

  15. Läsa bok!

    When: Monday 18 November 10:30 - 11:00
    Location: Knacka på

    Sagoläsning för alla barn och föräldrar

  16. Läsa bok!

    When: Monday 25 November 10:30 - 11:00
    Location: Knacka på

    Sagoläsning för alla barn och föräldrar

  17. Läsa bok!

    When: Monday 2 December 10:30 - 11:00
    Location: Knacka på

    Sagoläsning för alla barn och föräldrar

Se vad som händer för 6-9 åringar på ditt närmaste bibliotek!

Borås stadsbibliotek

Byttorps bibliotek

Dalsjöfors bibliotek

Fristads bibliotek

Göta bibliotek

Hässlehus bibliotek

Kristinebergs bibliotek

Norrbyhuset

Sandareds bibliotek

Sjöbo bibliotek

Trandaredsbiblioteket

Viskafors bibliotek